رعایت نکاتی در مورد اتو کردن لباس

رعایت نکاتی در مورد اتو کردن لباس

۱۳۹۸-۰۶-۴

رعایت نکاتی در مورد اتو کردن لباس

چروک نبودن لباس، تاثیر زیادی در ظاهر دارد و به همین دلیل است که باید اصول و ترفندهای اتو کردن لباس بدانید.
برای اتو کشیدن لباس ها، استفاده از یک میز اتو است؛ زیرا سطح بسیار صافی دارد و روکش آن از پارچه نسوز است تا بخار اتو از آن خارج شود.
فشار و بخار اتو است که چین و چروکها را باز می کند.
اتو کردن مانتو  برای اتو زدن آستین مانتو، اگر آستین مانتو دکمه دارد باید دکمه های آستین ها را باز کنید تا بتوانید این قسمتها را خوب اتو بزنید.
 یقه مانتو، قسمت بسیار مهمی است که باید به خوبی اتو شود. وقتی قصد اتو کردن یقه مانتو را دارید، مانتو را به سمت بالا روی میز اتو پهن کنید و سپس آن را اتو بزنید.
وقتی لباس خود را اتو کردید، سریعا آن را نپوشید؛ بلکه آن را به مدت چند دقیقه آویزان کنید تا سرد شود. سرد شدن لباس بعد از اتو، باعث از بین رفتن چین و چروکهای آن می شود. بهتر است شلوار، مانتو یا پیراهن خود را به مدت یک ساعت به صورت صاف آویزان کنید تا پارچه شما خنک و کاملا صاف شود.
 اگر از کیفیت و عملکرد اتو مطمئن هستید، یک لایه پارچه نازک روی لباس خود پهن کنید تا لباس شما برق نیفتد و نسوزد. این کار از حک شدن قطرات آب روی لباس نیز جلوگیری می کند.
اگر لباس شما مات است، آن را از داخل اتو بزنید؛ اما اگر لباس شما براق است، باید آن را از خارج اتو بزنید.
 نکته مهم در اتو کردن لباس ها این است که حرارت اتو را متناسب با جنس و نوع پارچه تنظیم کنید تا به بافت لباس آسیبی نرسد.
 حرارت مناسب برای اتو کردن پارچه های مختلف چه مقدار است؟
 
وقتی قصد اتو کردن پارچه های مختلف را داشته باشید، باید حرارت متناسب با نوع پارچه را تنظیم کنید تا از نتیجه کار اتوکشی خود راضی باشید و لباس خود را با یک اتوی گرم خراب نکنید!
1. اگر پارچه نخی است،از آب برای مرطوب کردن لباس استفاده کنید. اتو را روی پارچهبگذارید و بردارید. لباسهای نخی، مقاومت خوبی در برابر حرارت دارند و به همین دلیل می توانید از حرارت متوسط رو به بالا برای اتو کردن آنها استفاده کنید.
2. اگر لباس شما از جنس ابریشم مصنوعی است، باید پشت لباس را اتو کنید. بهترین راه برای اتو کردن لباس ابریشمی این است که اتو را به صورت پرس استفاده کنید و از کشیدن پارچه در حین اتوکشی خوددداری کنید.
3. برای اتو کردن لباس های ساتن، اتو را از حالت بخار خارج نمایید. سپس پشت لباس کمی مرطوب کنید و اتو زدن را شروع نمایید.رطوبت برای صاف شدن ساتن کافی است و نیازی به حرارت بالا نیست!
4. پلی استر: حرارت اتو را روی دمای کم یا متوسط قرار دهید و مطمئن شوید که پارچه‌ی لباس کمی مرطوب باشد و اتو را از بالا به پایین روی پارچه بکشید.
5. پارچه‌ی ابریشم: لباس یا شال و یا کراوات ابریشم خود را پشت و رو قرار دهید و اتو را روی کمترین حرارت ممکن تنظیم کنید و البته از هیچ بخاری استفاده نکنید.
6. برای اتو کردن شال و کراوات از جنس ابریشم خالص، باید لباس را پشت و رو کنید و درجه اتو را روی کمترین (minimum) قرار دهید. همچنین باید اتو را از حالت بخار بردارید.
7. حرارت اتو برای اتوکشی لباس های پلی استر باید کم یا متوسط باشد. در هنگام اتو زدن لباس های پلی استری، اتو را از بالا به پایین روی پارچه بکشید. همچنین قبل از شروع اتو زدن، سطح لباستان را کمی مرطوب کنید.

طراحی شده توسط کانون تبلیغاتی سپندار